• EcoAG Wały Piastowskie 1 80-958 Gdańsk

Panele fotowoltaiczne

Baterie słoneczne stanowią coraz popularniejsze źródło pozyskiwania energii elektrycznej. Dzięki nowoczesnym i efektywnym ogniwom fotowoltaicznym, tego typu zestawy solarne są chętnie wybierane zarówno przez klientów indywidualnych, jak również przez firmy. Baterie słoneczne to stosunkowo tani sposób pozyskiwania prądu, który w dobie zainteresowania ekologią i problemami ochrony środowiska, zyskuje dużą popularność.
Głównym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele fotowoltaiczne. To właśnie w nich zachodzi przemiana energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną prądu stałego. Nasza oferta opiera się głównie o moduły fotowoltaiczne wykonane w technologii polikrystalicznej, która jest wykorzystywana najczęściej na świecie. Wybór modułów fotowoltaicznych następuje na etapie projektu koncepcyjnego. Zarekomendowany produkt zostaje wpisany do wniosku o wydanie warunków przyłączeniowych do Zakładu Energetycznego (OSD) i nie może być już później zmieniony. Instalacje o mocy do 50 kWp są wykonywane na podstawie zawartej umowy, bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. Koszty przyłączenia instalacji są po stronie OSD. Istnieje możliwość uzyskania dotacji na wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

Zasada działania instalacji fotowoltaicznej

Moduły fotowoltaiczne są montowane standardowo na dachach budynków (możliwy jest również montaż na gruncie lub elewacji) usytuowanych połacią na południe lub wschód-zachód.  Ilość modułów uzależniona jest od mocy instalacji. W modułach fotowoltaicznych pod wpływem promieni słonecznych dochodzi do zamiany energii słonecznej na energię elektryczna prądu stałego. Od modułów fotowoltaicznych do wnętrza budynku w sposób najbardziej nieinwazyjny przeprowadzone są przewody elektryczne. Najczęściej kominem wentylacyjnym. Wewnątrz budynku zamontujemy dodatkowe zabezpieczenia prądu stałego i zmiennego oraz falownik, który jest „sercem” całego systemu fotowoltaicznego. To właśnie tutaj zachodzi konwersja prądu stałego na prąd zmienny o parametrach sieci energetycznej. Odpowiednio dobrany falownik zapewnia długą i niezawodną pracę całego systemu, a jego jakość decyduje w dużej mierze o uzyskach energetycznych.

W swojej ofercie rekomendujemy inwestorom moduły takich firm jak:

  • LONGI Solar
  • SHARP
  • JINKO
  • EXE Solar
  • TALESUN
  • LG Electronic Inc.
  • KENSOL

 

Nasza firma zmontuje tylko sprawdzone produkty wysokiej jakości dlatego w zestawie do modułów oferujemy falowniki takich producentów jak:

  • Fronius
  • SolarEdge
  • Huawei

Technologie solarne to doskonała inwestycja w przyszłość

Fotowoltaika jest jedynym rodzajem energii, którą można uzyskać bezpośrednio zamieniając zwykłe działanie promieni słonecznych w energię elektryczną – bez odpadów, zapachu, hałasu i zużycia zasobów nieodnawialnych. Jesteśmy zafascynowani aspektem neutralnym i długoterminowym wykorzystaniem tej energii z należytym uwzględnieniem ochrony środowiska. Wspólnie z Państwem chcemy systematycznie wprowadzać ją w życie z wielką pasją i przekonaniem.

Umów się już dziś na spotkanie z naszym doradcą.

Skontaktuj się z nami!

KONTAKT